Kocourek vs. the World

Kocouří zápisky z cest a někdy i duše


🔙 na hlavní stránku ...

Střípky z Krakówa

středa 6. dubna 2022, Kraków

Kocourek is back, bitches! 😹

Po úprku z Ukrajiny se k tomu, že mám mizerný time-management ⌛ a dalším věcem (níže) přidalo i to, že jsem neměl na nic moc náladu a tak tu dlouho nepřibyl žádný obsah.

Jelikož mi z různých důvodů dost hodně trvá vyprodukovat další příběhový zápisek ⏳, pokračujeme opět kulturní vložkou která naruší kontinuitu vyprávění. 📚

Pro tento účel jsem musel připravit alespoň základní verzi galerií 🖼️, což je poslední z velkých funkcionalit, která tu chyběla. Jak se ukázalo, udělat použitelnou fotogalerii bez Javascriptu je docela oříšek 🌰.

"Ukázalo se to složitější než to vypadalo" je jedno z mých životních mott hned vedle "zase nestíhám".

Řekl jsem si tedy, že v rámci agilního vývoje tohodle webu připravím tu nejvíc jednoduchou použitelnou variantu a po technické stránce to vylepším časem, že je lepší mít nějak podaný obsah než žádný obsah. Myslím si, že ta jednodušší varianta má možná ještě víc nedostatků než ta mnou původně zamýšlená. Trochu rezignovaně jsem to dal do nějaké podoby a budu doufat, že to nějak použitelné je. Hlaste mi případné problémy a poznámky / stížnosti. ☎️

Každá fotka se dá prokliknout na variantu v o něco vyšším (i když ne původním) rozlišení a většina obsahuje komentář na spodní části.

Zároveň tímto uvádím styl jakým budu další (všechny) galerie tady prezentovat - budou to různě komentované fotky, které dodají kontext okolí, nebo vysvětlí proč mi daná věc přišla zachyceníhodná.
Takhle bych chtěl do budoucna převážně prezentovat svět kolem sebe místo dlouhých textů - ty si nechám na nějakou tu filozofii.

Zároveň jsem přesvědčený, že mi tenhle formát umožní sem publikovat / dávat o sobě vědět častěji, ale neslibuju to. Tak uvidíme.

Níže tedy fotky! 📸 Enjoy.

Meow

Víc už tu pro teď fakt není. 🤷
Mám ale v zásobě další várku fotek, která tu bude brzy. 🐈

Takže už finálně meow.